Pers

FNV Spoor en VVMC: Conducteurs NS Internationaal leggen woensdag werk neer

Bijeenkomsten en acties

De conducteurs (trainmanagers) van NS Internationaal die werken op de Intercity Brussel leggen woensdag 22 september de hele dag het werk neer. Ze zijn boos omdat ze minder betaald krijgen dan hun collega’s die werken bij Thalys Eurostar en ICE Berlijn & Nightjet. Zo krijgen ze onder meer een lagere toeslag dan die gebruikelijk is als compensatie voor extra kennis van buitenlandse wet- en regelgeving.

Henri Janssen, FNV Spoor: ‘De conducteur van NS Internationaal hebben een veeleisend takenpakket maar krijgen daar niet naar betaald. Wat hen extra boos maakt is dat er geen verschil in beloning is tussen de machinisten van NS Internationaal die werken op de drie verschillende onderdelen. Waarom doet hun werkgever dat bij de conducteurs dan wel?’

Inkomensverschillen nemen toe

Rob de Groot, bestuurder VVMC: ‘De onderhandelingen die in 2018 waren gestart lagen stil vanwege corona en opeens komt NS Internationaal met een eindbod dat nergens op slaat. De werkgever biedt niet alleen flink minder dan wat wij namens onze leden hebben gevraagd, de inkomensverschillen tussen de conducteur van de Intercity Brussel met hun collega’s bij Thalys Eurostar en de ICE Berlijn & Nightjet nemen nog verder toe.'

Leden verwerpen bod

De leden van beide vakbonden hebben het eindbod van NS Internationaal massaal verworpen. Het voelt voor hen als een messteek in hun rug.

Acties Intercity Brussel

De staking bij NS Internationaal start in de nacht van dinsdag op woensdag, net na middernacht. Er rijden dan 24 uur lang geen treinen vanuit Amsterdam naar Brussel. Janssen: ‘We snappen heel goed dat we met deze actie reizigers duperen, maar de directie van NS Internationaal geeft ons en onze leden geen andere keuze.’

Verdere acties

Als NS Internationaal niet met een beter bod komt sluiten de vakbonden nieuwe acties, ook op andere internationale treinen van NS, niet uit.

 

Klik hier voor de VVMC aanzeggingsbrief NS international BV tav Heike Luiten

________________________________________

Neemt u voor meer informatie contact op met:

Henri Janssen, bestuurder FNV Spoor, 06-51406096

Yvette de Vries, persvoorlichter FNV, 06-39833340

Rob de Groot, bestuurder VVMC, 06-81848136

Marike Timmermans, persvoorlichting VVMC 085-4855493

Meer binnen dit onderwerp

Pers

Persbericht: FNV en VVMC: Servicemedewerkers NS leggen werk neer

Bijeenkomsten en acties
Pers

Liefde ontstaan in het ov

Wet- en regelgeving
Pers

Wat is het gevolg van Corona met het OV?

Sociale- en Spoorwegveiligheid
Bekijk meer