Nieuws

Onderhandelingsresultaat CAO NS 2022-2023

Arbeidsomstandig- heden en CAO

Amersfoort, 11 september 2022,

Onderhandelingsresultaat CAO NS 2022-2023

Op zondagmorgen hebben vakbonden en NS een onderhandelingsresultaat bereikt. Na een lange dag en nacht onderhandelen hebben we op belangrijke onderwerpen resultaat kunnen halen. We hebben niet alle voorstellen van onze voorstellenbrief binnen kunnen halen maar zijn van mening dat we dit resultaat moeten voorleggen aan onze leden. Naast een structurele loonsverhoging per 1-7-2022 (loonsverhoging 5%) en per 1-1-2023 (loonsverhoging 3,45%) zijn er ook 2 forse éénmalige afgesproken (in december 2022,€ 1.000,- bruto en in juli 2023 ook € 1.000,-). Normaal gesproken zijn wij geen fan van éénmalige maar gezien de hoge energiekosten waar veel leden mee geconfronteerd worden hebben wij toch ingestemd. De werkgever wilde onder geen beding de éénmalige vergoeding bij de structurele loonsverhoging opplussen. Verder hebben wij afspraken kunnen maken over o.a. verruiming van de rode zondag, verlenging van de RVU regeling en de reistijdcompensatie reizen naar opleiding. Naast de structurele loonsverhoging en de 2 éénmalige vergoedingen is er ook een afspraak gemaakt voor compensatie van de inflatie. Zoals gebruikelijk leggen wij dit resultaat voor aan onze leden. Zoals jullie van ons gewend zijn zal dit op een neutrale wijze gebeuren.

Het complete onderhandelingsresultaat kun je via deze link lezen. Binnenkort zullen wij jullie laten weten hoe de ledenraadpleging zal plaatsvinden.

De acties van dinsdag en donderdag aanstaande worden voorlopig opgeschort.

 

Meer binnen dit onderwerp

Nieuws

Landelijke stakingsdag MultiModaal en OV cao

Arbeidsomstandig- heden en CAO
Nieuws

Geen vooruitgang bij gesprek bonden en werkgevers.

Arbeidsomstandig- heden en CAO
Nieuws

3e stakings dag CAO MUMO Zwolle Emmen

Arbeidsomstandig- heden en CAO
Nieuws

2e Stakingsdag CAO Multimodaal Arriva Groningen

Arbeidsomstandig- heden en CAO
Nieuws

1e Stakingsdag CAO Multimodaal

Arbeidsomstandig- heden en CAO
Nieuws

Aankondiging Acties MUMO

Arbeidsomstandig- heden en CAO
Bekijk meer